W dniach 18-20 maja uczniowie klas 3Tmb, 3Tme, 3Tpc, 4Tmb oraz 4Tpb wraz z opiekunami, p. Barbarą Bożek, p. Elżbietą Gacek, p. Sylwią Kaszyńską, p. Łukaszem Szyrszyniem uczestniczyli w wycieczce do Wiednia i Bratysławy. Była to doskonała okazja do poznania historii, kultury oraz najważniejszych zabytków Austrii i Słowacji ze szczególnym uwzględnieniem dynastii Habsburgów oraz ich roli w kształtowaniu dziejów Europy.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy pałac Schönbrunn - dawną letnią rezydencję Habsburgów. Następnie spacerowaliśmy po pięknych ogrodach, docierając do Glorietty, skąd rozciągał się malowniczy widok na Wiedeń. Kolejnym punktem programu było wzgórze Kahlenberg, miejsce szczególnie ważne dla Polaków ze względu na związek z królem Janem III Sobieskim i odsieczą wiedeńską z 1683 roku.
Drugiego dnia spacerowaliśmy po historycznym centrum Wiednia, podziwiając między innymi Ringstrasse, Pałac Hofburg, Katedrę św. Szczepana, Park Miejski z pomnikiem Johanna Straussa oraz neogotycki Ratusz. Mieliśmy także okazję odwiedzić słynny targ Naschmarkt, gdzie można było spróbować specjałów z różnych stron świata.
Trzeciego dnia poznawaliśmy Bratysławę. Na początku weszliśmy na wzgórze zamkowe, skąd rozciągał się piękny widok na Dunaj i panoramę miasta. Mogliśmy również zobaczyć charakterystyczny most SNP, zwany UFO, Rynek Starego Miasta, Bramę Michalską oraz Katedrę św. Marcina.
Z wycieczki wróciliśmy nie tylko bogatsi o wiedzę na temat historii i kultury Austrii i Słowacji, ale także o wspólne między klasowe wspomnienia.